Czy można "upić" swoje włosy? | Alkohole

Cześć kobietki!

Oczywiście,nie możemy upić swoich włosów,ale możemy dość szybko je przesuszyć i zniszczyć właśnie przez te związki, co skutkuje tym,że włosy są bez życia.
(Podobnie jak człowiek na kacu. :P)
Ale czy w każdym przypadku tak jest? Zapraszam do czytania :)

Alkohol przez większość początkujących włosomaniaczek jest omijany szerokim łukiem. I nic w tym dziwnego, bo z autopsji wiem,że na początku eliminuje się wszystko co może stworzyć wyczytane na blogach zagrożenie dla włosów np. silikony,które także mają swoją dobrą i złą stronę :)

Zatem co to jest alkohol?

Alkohole jest to grupa związków organicznych pochodnych węglowodorów, w których jeden atom wodoru został zastąpiony przez grupę wodorotlenową (grupę hydroksylową -OH).


Jakie mamy alkohole w kosmetyce?

Jest ich naprawdę dużo, ale do najpopularniejszych należą :Te po lewej stronie są alkoholami,które nie wyrządzają krzywdy. Wręcz przeciwnie, pomagają w pielęgnacji włosów, nawilżają je i tworzą ochronny film na włosach,czyli zapobiegają nadmiernemu odparowywaniu wody.
Po prawej mamy związki, które są w stanie nieźle nabroić na naszej czuprynie. Mają wszystko gdzieś i ich priorytetem jest przetransportowanie substancji odżywczych w głąb włosa (również konserwują produkt). Na pierwszy rzut oka wydaje się to być niczym złym, ale odchylają łuski włosa, co powoduje zniszczenia i przesusz. 

Czy można ujarzmić "alkoholowych wandali"?

Jeśli macie jakiś kosmetyk do włosów z np. alkoholem denaturowanym (alcohol denat) nie musicie go od razu wyrzucać. Warto przestudiować skład, ponieważ są dwie sytuacje,gdzie taki alkohol nie będzie bardzo szkodliwy.
1. Gdy alkohol jest na końcu składu = możemy się spodziewać,że jego stężenie jest niewielkie
2. Gdy alkohol jest wśród substancji emolientowych, humektantowych = alkohol jest zrównoważony
(np. w odżywce z Alterry)

Podsumowując, mocne alkohole nie będą służyć zniszczonym i suchym włosom oraz wrażliwym skalpom, ich stan mogą drastycznie pogorszyć (odchylanie łusek,reakcja alergiczna,pieczenie skóry). Jednakże przy dobrym skomponowaniu z innymi substancjami są w stanie polepszyć ich wygląd i stan.

A jakie jest wasze podejście do alkoholi? :)

Pozdrawiam,Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz i wyświetlenie jest dla mnie prawdziwą motywacją! Dziękuję! :)

Copyright © 2014 Włosowy Ktosiek , Blogger